ارسال پیام گروهی در واتساپ یا واتس اپ بیزینس – آموزش ای اس

[ad_1]

ارسال پیام گروهی در واتساپ یا واتس اپ بیزینس – آموزش ای اس

ارسال پیام گروهی در واتساپ

آیا شما صاحب یک کسب و کار کوچک هستید و می خواهید کمپین های خود را در واتس اپ یا واتس اپ بیزینس فوروارد کنید ؟ اگر سعی کرده‌اید این کار را انجام دهید، باید بدانید که می‌توانید یک پیام را فقط برای ۵ نفر در یک زمان ارسال کنید. که برای ارسال گروهی و زیاد پیام ها در واتساپ می تواند در عین حال وقت گیر و دلهره آور باشد.

 

واتس اپ  API را معرفی کرده است که با آن می توانید کمپین های مشابه را به هزاران مشتری به طور همزمان ارسال کنید. با این حال، فقط برندهای بزرگتر می توانند از این مزایا بهره مند شوند. افراد عادی مثل من و شما چطور؟ اگر بخواهید چند صد نفر را به مناسبت تولد یا سالگرد یا تخفیف فروش دعوت کنید چه؟

 

ابزارها و ترفندهایی وجود دارد که می تواند این مشکل را برای صاحبان مشاغل کوچک حل کند. با این حال، تنها نکته مهم  این است که از این ابزارها برای ارسال هرزنامه به مشتریان خود استفاده نکنید زیرا ممکن است توسط واتس اپ تحریم شوید. اساساً دو روش وجود دارد که با آن می توانید پیام های گروهی را در واتس اپ ارسال کنید . یکی از آنها رایگان و دیگری پولی است. اجازه دهید ابتدا روش پولی را مورد بحث قرار دهیم.

 

با استفاده از WhatsTool پیام های گروهی را در whatsapp ارسال کنید

WhatsTool اساساً برنامه ای است که از ویژگی دسترسی اندروید برای ارسال پیام های گروهی خودکار در واتساپ استفاده می کند . تنها کاری که باید انجام دهید این است که برنامه پریمیوم آنها را برای ارسال پیام های انبوه در واتس اپ یا واتس اپ بیزینس خریداری کنید. این برنامه بسیار مفید است و می توانید از هر جایی شروع به ارسال پیام به لیست خود کنید . در ادامه این مقاله یک راهنمای گام به گام برای استفاده از این ابزار در گوشی اندرویدی شما بیان شده است.

 

مرحله ۱: WhatsTool را بر روی گوشی اندروید خود از فروشگاه Play دانلود و نصب کنید .

 

مرحله ۲: با یک آدرس ایمیل معتبر ثبت نام کنید.

مرحله ۳: نمایه خود را تنظیم کنید و یک طرح برتر برای تلفن همراه خریداری کنید. (برای خرید نیاز به پی پال خواهید داشت)

مرحله ۴: به بخش Bulk بروید و یک کمپین پیام گروهی جدید راه اندازی کنید.

برنامه WhatsTool

مرحله ۵: مخاطبینی را که می خواهید پیام جدید خود را برای آنها فوروارد کنید انتخاب کنید. اساساً سه راه برای انتخاب مخاطبین در اینجا وجود دارد.

 

Phone Contacts : می توانید همه یا برخی از مخاطبین تلفن خود را انتخاب کنید. حتی اگر ۱۰۰۰ مخاطب داشته باشید، می توانید همه آنها را با یک کلیک انتخاب کنید.

Group Contacts : می توانید از مخاطبین تلفن خود یک گروه ایجاد کنید و آن را در اینجا ذخیره کنید. بنابراین هنگامی که می خواهید پیام گروهی را برای گروه خاصی از افراد ارسال کنید، باید گروه را از اینجا انتخاب کنید.

Imported Contacts : می توانید فایل csv. را با تمام مخاطبینی که می خواهید برای آنها پیام ارسال کنید، آپلود کنید. هنگام ایجاد این فایل باید چند قانون را رعایت کنید.

 

  1. یک فایل اکسل با دو ستون یعنی شماره تلفن و نام ایجاد کنید. نام در اینجا اختیاری است.
  2. در ستون اول، تمام شماره تلفن ها را با کد کشور یادداشت کنید. برای مثال ۹۸۹۱۹۷۴۱۸۶۸۳.
  3. در ستون دوم، می توانید نام آنها را بنویسید.
  4. این فایل اکسل را با پسوند فایل csv ذخیره کنید.

ارسال پیام تبلیغاتی واتساپ

مرحله ۶: پیام یا پیوست هایی را که می خواهید ارسال کنید وارد کنید. به غیر از متن، می‌توانید عکس، ویدیو، صوت یا pdf را برای تمام مخاطبین انتخاب شده در مرحله ۵ ارسال کنید.

وارد کردن پیام

مرحله ۷: WhatsApp یا WhatsApp Business را برای ارسال پیام انبوه به مخاطبین انتخابی خود از هر یک از برنامه ها انتخاب کنید.

مرحله ۸: هم دسترسی و هم مجوز پوشش را برای برنامه WhatsTool روشن کنید. شما باید قبل از ارسال یک پیام گروهی جدید هر بار این کار را انجام دهید.

مرحله ۹: حالت ارسال را به صورت خودکار یا دستی (auto یا manual) انتخاب کنید. همچنین می توانید در ارسال پیام به نفر بعدی تا ۴ ثانیه تاخیر داشته باشید. این تنظیمات برای جلوگیری از ممنوعیت توسط WhatsApp ضروری است.

برنامه whatstool

مرحله ۱۰: شروع به ارسال یک پیام گروهی جدید WhatsApp به مخاطبین انتخابی خود کنید. می توانید کمپین را در این بین متوقف یا متوقف کنید.

 

 

ارسال پیام تبلیغاتی انبوه در واتساپ به صورت رایگان

در این روش، در مورد نحوه ارسال پیام انبوه تبلیغاتی در واتساپ به صورت رایگان بحث خواهم کرد . می توانید این کار را با استفاده از دسکتاپ با برنامه WhatsApp نصب شده روی آن انجام دهید. این روش اساساً از ماکروهای Excel VBA به منظور ارسال پیام های انبوه خودکار WhatsApp استفاده می کند . با ترکیبی از برنامه دسکتاپ WhatsApp و Workbook دارای Macro-Enabled Excel، کل کار را بسیار ساده‌تر می‌کند. در ادامه این مقاله از سایت لرن پارسی یک راهنمای گام به گام برای انجام این کار نوشته شده است.

 

مرحله ۱: یک برگه اکسل را باز کنید و دو ستون را با شماره تلفن و پیامی که می خواهید برای آنها ارسال کنید یادداشت کنید. شماره تلفن باید با پیشوند کد کشور باشد. برای مثال ۹۸۹۱۹۷۴۱۸۶۸۳.

برگه اکسل برای پیام گروهی در واتساپ

مرحله ۲: این فایل اکسل را با فرمت “Excel Macro-Enabled Workbook” ذخیره کنید. برای جلوگیری از تایپ هر بار ماکرو، باید آن را به صورت فعال ماکرو ذخیره کنید.

مرحله ۳: تب Developer را در اکسل باز کنید تا ماکروها را یادداشت کنید. اگر زبانه Developer در دسترس نیست، می‌توانید آن را از مسیر File>Options>Customize Ribbon>Main Tabs>Developer فعال کنید .

مرحله ۴: از تب Developer به Visual Basic بروید و یک ماژول جدید را در آنجا وارد کنید.

مرحله ۵: کد زیر را در این ماژول جدید قرار دهید.

Sub WhatsAppMsg()
Dim LastRow As Long
Dim i As Integer
Dim strip As String
Dim strPhoneNumber As String
Dim strmessage As String
Dim strPostData As String
Dim IE As Object
LastRow = Range(“A” & Rows.Count).End(xlUp).Row
For i = 2 To LastRow
strPhoneNumber = Sheets(“Data“).Cells(i, 1).Value
strmessage = Sheets(“Data“).Cells(i, 2).Value
‘IE.navigate “whatsapp://send?phone=phone_number&text=your_message”
strPostData = “whatsapp://send?phone=” & strPhoneNumber & “&text=” & strmessage
Set IE = CreateObject(“InternetExplorer.Application”)
IE.navigate strPostData
Application.Wait Now() + TimeSerial(0, 0, 5)
SendKeys “~”
Next i
End Sub

ماکرو در اکسل

توجه داشته باشید: مطمئن شوید که محدوده و نام برگه در کد بالا را مطابق با شیت خود تغییر دهید.

مرحله ۶: این ماژول جدید را ذخیره کنید و به برگه بازگردید.

مرحله ۷: یک دکمه جدید از Developer>Insert>Button در کنار شماره تلفن ها و پیام ها ایجاد کنید. با انتخاب کد بالا یعنی WhatsAppMsg، ماکرو را به این دکمه اختصاص دهید.

ماکرو ارسال پیام تبلیغاتی واتساپ برای اکسل

مرحله ۸: نام این دکمه را به انتخاب خود تغییر دهید.

مرحله ۹: با یک شماره واتس اپ وارد اپلیکیشن دسکتاپ واتس اپ شوید که از طریق آن می خواهید پیام های انبوه ارسال کنید.

مرحله ۱۰: به صفحه اکسل برگردید و روی دکمه ای که ایجاد کرده اید کلیک کنید تا کل کار به طور خودکار انجام شود.

مرحله ۱۱: اجازه دهید WhatsApp باز شود و شروع به ارسال پیام به لیستی که در مرحله ۱ ایجاد کرده اید می کند.

 

از آنجایی که زمان انتظار برنامه در کد بالا روی ۵ تنظیم شده است، پس از هر ۵ ثانیه برای مخاطب بعدی پیام ارسال می کند.

نکته : این روش نسبتا آسان و سریع است. اگر ویندوز ۸ را نصب نکرده‌اید، نمی‌توانید از روش قبلی برای ارسال پیام‌های گروهی استفاده کنید. با این حال، در این روش شما قادر خواهید بود با استفاده از رایانه شخصی ویندوز ۷ در واتس اپ پیام های انبوه ارسال کنید . ادامه مقاله نحوه ارسال پیام های گروهی در واتساپ وب را توضیح می دهد.

 

نحوه ارسال پیام های تبلیغاتی در whatsapp وب

مرحله ۱: افزونه کروم WAPlus Sender را از فروشگاه وب کروم نصب کنید. (لینک نصب)

مرحله ۲: این افزونه را به مرورگر کروم خود پین کنید.

مرحله ۳: روی این افزونه کلیک کنید و web.whatsapp.com باز می شود

مرحله ۴: با اسکن بارکد وارد واتس اپ خود شوید.

مرحله ۵: روی افزونه کلیک کنید و در صورت نیاز مجدداً با واتساپ وب وصل شوید. به شما امکان می دهد با شماره WhatsApp خود وارد برنامه افزودنی شوید.

 

افزونه راه های مختلفی برای ارسال خودکار پیام های انبوه واتس اپ دارد. می توانید اعدادی را که با کاما از هم جدا شده اند یادداشت کرده و با یک کلیک برای آنها پیام ارسال کنید. با این حال بهترین روش این است که یک اکسل را در بخش Pro خود آپلود کنید.

ارسال پیام های تبلیغاتی در واتساپ وب

مرحله ۶: قالب اکسل را از بخش Pro خود دانلود کنید. تمام اعداد را با کد کشور مربوطه در ستون اول یادداشت کنید. برای مثال ۹۸۹۱۹۷۴۱۸۶۳+.

فایل اکسل شماره تلفن ها

مرحله ۷: این فایل اکسل را ذخیره کرده و دوباره آپلود کنید.

آپلود فایل اکسل

مرحله ۸: پیام را در کادر پیام متن بنویسید و روی ارسال کلیک کنید.

 

می توانید حداقل فاصله زمانی شش ثانیه را قبل از ارسال پیام به شخص بعدی تنظیم کنید. این ابزار به شما امکان می دهد پیام های گروهی را در واتساپ به ۱۰۰ مخاطب به صورت رایگان ارسال کنید. اگر نمی خواهید برای بیش از ۱۰۰ مخاطب در یک زمان پیام ارسال کنید، باید طرح برتر آنها را خریداری کنید.

[ad_2]

Source link

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *